نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

استفاده از اسنشال اویل ها در تمرینات یوگا

استفاده از اسنشال اویل ها در تمرینات یوگا

چه یک یوگا کار با تجربه باشید و چه هنوز تفاوت آسانا را از پرانایاما نمی دانید، می توانید از قدرت اسنشال اویل ها در تمرینات یوگا بهره زیادی ببرید.اسنشال اویل ها همان عطر گیاهان هستند که به روش هایی نظیر تقطیر از گیاه استخراج می شوند و به منبع انرژی طبیعت مشهورند. در هر…

چه یک یوگا کار با تجربه باشید و چه هنوز تفاوت آسانا را از پرانایاما نمی دانید، می توانید از قدرت اسنشال اویل ها در تمرینات یوگا بهره زیادی ببرید.اسنشال اویل ها همان عطر گیاهان هستند که به روش هایی نظیر تقطیر از گیاه استخراج می شوند و به منبع انرژی طبیعت مشهورند. در هر قطره اسنشال اویل، ۴۰ ملیون تریلیون مولکول وجود دارد یعنی هر قطره از آن ها ۴۰ برابر کل سلول های بدن شما مولکول دارد به همین دلیل قدرتمندترین انرژی طبیعت هستند. این معجزه های طبیعی می توانند به شما در به تعادل رساندن انرژی های بدن و بازگرداندن جریان در مریدینت ها کمک بسیار خوبی کنند

چرا یوگا آروماتراپی ممکن است تمرین شما را عمیق تر کند؟

استفاده کردن از آروماتراپی (رایحه درمانی) در طول جلسات یوگا ممکن است تجربه شما را به روش های مختلف بهبود دهد. با توجه به اینکه یوگا آرام‌تر شدن و تقویت ارتباط شما با خود و دنیای اطرافتان است، پس یافتن مرکز خود، کاهش اضطراب و تسکین استرس یکی از اصلی ترین اهداف یوگا است و این دقیقا همان چیزی است که رایحه درمانی مورد بحث قرار می دهد.به عنوان مثال اسنشال اویل پچولی مغز و بدن شما را آرام می کند، درست مانند اوتانا شیشوسانا. اسانس کندر بدن و روح شما را پاک می کند و با اضطراب، افسردگی، بی خوابی و استرس مبارزه می کند، همان مسائلی که می توانید با حرکت کودک، ماهی، قهرمان، درخت و مثلث در یوگا با آن مقابله کنید.این ترکیبات معطر که از پوست، گل‌ها، ریشه، دانه‌ها و ساقه‌های گیاهان مختلف ساخته شده‌اند، سلامت عاطفی و ذهنی ما را درست مانند یوگا تقویت می‌کنند. آنها همچنین می توانند درد عضلات را تسکین دهند و از سلامت روحی و جسمی ما به همان روشی که تمرین منظم انجام می دهد حمایت کنند.دلایل زیادی برای استفاده از اسنشال اویل ها در تمرینات یوگا وجود دارد، تنفس عمیق و بهتر، به تعادل رساندن چاکراها، سم زدایی، پیوند با انرژی زمین، هدایت به سمت حضور الهی، افزایش آگاهی، ایجاد حس آرامش، تمیز کردن مت یوگا و… گوشه ای از استفاده از اسنشال اویل ها در یوگاست اگر می خواهید تمرین خود را به سطح بالاتری ببرید و از هر آسانا حداکثر استفاده را ببرید، این مطلب راهنمای بسیار خوبی برای شماست.

نحوه استفاده از اسانس های طبیعی برای یوگا

استفاده مستقیم

قبل از شروع کلاس یک قطره از اسنشال اویل مدنظرتان را با ۵ قطره روغن حامل (مانند جوجوبا) به خوبی مخلوط کنید. سپس در هنگام شروع کلاس یا زمانی که در حال استقرار در ساواسانا هستید یک قطره از این ترکیب را در کف دستتان بریزید. سپس دست هایتان را به هم بمالید. مالیدن کف دست‌ها به هم اسنشال اویل را گرم و فعال می‌کند. در مرحله بعد دست‌هایتان را دور بینی بگیرید از بینی عمیق نفس بکشید. دستان خود را رها کنید تا بازدم کنید و این عمل را سه بار دیگر تکرار کنید. حالا تمرین خود را آغاز کنید.( می توانید با همین نسبت به میزان بیشتری تهیه کنید و در یک بطری یا شیشه نگهداری کنید)

ساخت اسپری آروماتراپی

اسنشال اویل مدنظرتان را به میزان ۲۰ درصد در آب مقطر یا جوشیده رقیق کنید. از آن جا که اسنشال اویل ها در آب محلول نیستند، باید قبل از هر بار استفاده، بطری اسپری را به خوبی تکان دهید.می توانید در هنگام شروع تمرین، این اسپری را در هوا ی اطرافتان پخش کنید. همچنین می توانید با اسپری کردن این مخلوط به تشک یوگا خود، سوریا نامسکارای بسیار لذت بخشی را تجربه کنید.

دیفیوزر

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای استفاده از اسنشال اویل ها در خانه شما، خرید یک دستگاه دیفیوزر برقی است. در حالی که مزایای هر آسانا را جذب می کنید اسنشال اویل مد نظرتان در حال پخش شدن در محیط اطرافتان است.

بالشک چشم آروماتراپی

اگرچه برخی از چشم بند ها یا بالشتک های چشم حاوی اسطوخودوس خشک شده هستند، اما پس از استفاده طولانی مدت بوی خود را از دست می دهند. شما می توانید آنها را با یک قطره اسنشال اویل اسطخودوس دوباره زنده و تاثیرگذارکنید. حال زمان آن است که بالشتک ها را روی چشمان خود بگذارید و خود را در ساواسانا گم کنید

تمیزکننده مت یوگا

تمیزکننده های صنعتی حاوی عناصر و سموم شیمیایی هستند که با روح تمرینات یوگا در تضادند و سبب عدم انتقال انرژی می شوند. از آنجا که اسنشال اویل ها ضدباکتری و ضد قارچ های بسیار موثری هستند، برای تمیز کردن مت یوگا خود می توانید از آن ها کمک بگیرید. برای این هدف اسنشال اویل مد نظرتان را به نسبت یک به چهار با سرکه سفید مخلوط کنید، اسپری را خوب تکان دهید و آن را روی تشک خود اسپری کنید.بهترین انتخاب ها برای این هدف اسنشال اویل های اکالیپتوس، علف لیمو، پرتقال، نعناع فلفلی و درخت چای است

اسنشال اویل ها و یوگا

مطالعات ثابت کرده‌اند که اسنشال اویل ها خاص می‌توانند تجربه مدیتیشن و یوگا شما را به سطح بالاتری ببرند. روش‌های شما بازتاب‌دهنده‌تر و واضح‌تر می‌شوند و هر اسانس فواید منحصربه‌فرد خود را به شما می دهد، چه به تنهایی استفاده شود و یا به عنوان بخشی از یک ترکیب باشد.اسنشال اویل های زیر گزینه های عالی برای تمرین یوگای آروماتراپی هستند:اسانس مرکبات به دلیل توانایی خود در تقویت و تحریک مشهور هستند با این حال، در حالی که اسانس برگاموت بخشی از این خانواده است، شما را آرام می کند و به ویژه زمانی که سطح استرس و تنش بالایی دارید توصیه می شود.اسنشال اویل چوب سدرسیستم عصبی ما را ثابت و آرام می کند و از نظر معنوی می تواند افراد را دور هم جمع کند. اگر به تقویت اعتماد به نفس نیاز دارید، این یک انتخاب عالی است زیرا شما را به زمین می کشاند و در عین حال قلب شما را باز می کند.با رایحه انرژی بخش اسانس اکالیپتوس بدن را شاداب و سرزنده و در عین حال ذهن را آرام کنید. اگر برای آرامش و مقابله با استرس به کمک زیادی نیاز ندارید، این اسانس می تواند انتخاب مناسبی باشد.کندرسیستم عصبی را آرام می کند، الگوهای تنفس عمیق تر را بهبود می دهد، اضطراب را کم می کند، خلق و خو را بهبود می بخشد و حتی ممکن است احساس سرخوشی را برانگیزد.حمایت عاطفی ومعنوی اسانس گریپ فروت همان دلیلی است که بسیاری از تمرین‌کنندگان یوگا آن را می‌پسندند. این به شما کمک می کند تا احساس عشق به خود و تایید را در خود پرورش دهید، به خصوص زمانی که به بدن خود احترام می گذارید و آن را دوست دارید.پیشنهاد می کنم دفعه بعدی که یوگا انجام می دهید از اسنشال اویل لیمو استفاده کنید تا از خلق و خوی بهتر، سطوح پایین تر اضطراب و بهبود کلی روحیه خود لذت می برید. همچنین ممکن است به شما در کاهش علائم استرس نیز کمک کند.اسنشال اویل نعناع فلفلی را قبل از اینکه ژست بعدی اژدها را انجام دهید، در هوا اسپری کنید. نعنا فلفلی به شما کمک می کند تا عمیق تر و راحت تر نفس بکشید احساساتتان را آرام کنید، اضطراب و غمگینی را کاهش دهید، و بی قراری و تنش را تسکین دهید.

آنچه تحقیقات به ما می گوید

جامعه علمی شروع به جدی‌تر گرفتن تأثیر اسنشال اویل ها کرده است. و استفاده موثر آن ها در بهبود بسیاری از مشکلات و بیماری ها ثابت شده است.

تاثیر اسانس بر فشار خون و استرس

در یک تحقیق در سال ۲۰۱۲ سه گروه شرکت کردند. یکی گروه ترکیبی از اسطوخودوس، پونه کوهی، بهارنارنج واسانس یلانگ یلانگ را استنشاق کردند. گروه دارونما عطرهای مصنوعی را استنشاق کردند و گروه سوم هیچ درمانی دریافت نکردند.پس از ۲۴ ساعت، فشار خون دیاستولیک و سیستولیک و سطح کورتیزول گروهی که در معرض ترکیب اسانس بودند به طور قابل توجهی در مقایسه با دو گروه دیگر کاهش یافته بود. این نشان می‌دهد که نه تنها بوی مطبوع آن فواید فیزیولوژیکی مثبت دارد، بلکه می تواند اثرات درمانی داشته باشد.

توانایی برگاموت برای بهبود خلق و خو

در تحقیق در سال ۲۰۱۸ تاثیر برگاموت بر کاهش اضطراب، فشار خون، افسردگی، ضربان قلب و پاسخ های استرس ثابت شد

اسانس اسطوخودوس به عنوان یک ضد اضطراب

اسطوخودوس دارای خواص بسیار مطلوبی به عنوان یک عامل ضد اضطراب است و مطالعات زیادی توانایی آن برای آرام کردن ذهن و بدن بدون ایجاد وابستگی ثابت کرده است.

اثرات ضد اضطراب اسانس لیمو

مطالعه ای در سال ۲۰۲۲ اثربخشی اسانس لیمو را به عنوان راهی برای کنترل اضطراب بررسی کرد و نشان داد که استنشاق اسنشال اویل لیمو باعث کاهش اضطراب امتحان در دانشجویان پرستاری می شود. همچنین اثبات کرد که اسنشال اویل لیمو کلسترول را کاهش می دهد، ضد درد و ضد باکتری است، حالت تهوع و استفراغ دوران بارداری را کاهش می دهد و دارای اثرات ضد استرس و ضد اضطراب است.

سوالات متداول در مورد استفاده از اسنشال اویل ها برای یوگا

اسانس های توصیه شده برای یوگا چیست؟

برگاموت، اکالیپتوس، گریپ فروت، نعناع فلفلی، کندر،اسطخودوس، لیمو و چوب سدر همه را می توان انتخاب های عالی به عنوان اسنشال اویل های یوگا در نظر گرفت.

چگونه از اسنشال اویل ها برای یوگا استفاده کنم؟

روش استنشاق مستقیم، دیفیوزر و اسپری کردن بهترین روش های استفاده از اسنشال اویل ها در یوگا است.

چرا باید از اسنشال اویل ها برای یوگا استفاده کنم؟

زیرا فواید آروماتراپی با مزایای یوگا ترکیب می شود که سبب می شود تمرین شما بسیار موثر تر شود.

آیا می توانم اسپری تشک یوگا اسانس خود را ایجاد کنم؟

قطعا می توانید. در صورت تمایل، حتی می توانید پاک کننده تشک یوگا با اسنشال اویل منحصر به فرد خود را به مخلوط اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید