نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

FAQ

استفاده از اسنشال اویل ها

۱. آروماتراپی چیست؟

آروماتراپی هنر و علم استفاده از اسانس های گیاهی برای ایجاد و حفظ سلامت جسمی، ذهنی، عاطفی، معنوی و اجتماعی است. همچنین استفاده از اسانس های خالص و طبیعی در درمان های بهداشتی، زیبایی و مراقبت از پوست به سرعت در دنیا در حال گسترش است. آروماتراپی طبی جایگزین، کلی نگر و لذت بخش است و نه تنها از طریق رایحه، بلکه از طریق ماساژ، حمام و محصولات مراقبت از پوست نیز بسیار موثر است.

۲. اسنشال اویل ها چه ترکیباتی هستند؟

اسنشال اویل‌ها، همان عطر گیاهان هستند که در علم آروماتراپی از آن ها استفاده می شود. اسنشال اویل ها از قسمت های مختلف گیاه مثل، چوب، برگ،گل، جوانه، ساقه، پوست یا ریشه گیاهان معطری مانند اسطخودوس، رزماری، چوب سدر، گل رز، نعناع فلفلی و سرو تولید می شوند. بیشتر اسنشال اویل ها به روش تقطیر از گیاهان استخراج می شوند، با این حال برخی مانند مرکبات به روش پرس سرد از پوست مرکبات و برخی گل ها مانند یاس به روش حلال از گیاه استخراج می شوند.

۳. در علم آروماتراپی از اسنشال اویل ها چگونه استفاده می شود؟

در آروماتراپی، اسنشال اویل ها به دو روش اصلی استنشاقی و موضعی استفاده می شوند. روش استنشاقی می تواند به صورت بوییدن مستقیم شیشه حاوی اسنشال اویل و یا پخش کردن آن در هوا توسط اسانس سوز ها و دفیوزرها باشد. (برای دیدن انواع اسانس سوز ها و دفیوزرها کلیک کنید) از آن جا که اسنشال اویل ها بسیار غلیظ هستند، در روش موضعی باید ابتدا رقیق شوند و بعد روی پوست استفاده شوند. (بیشتر بدانیم… آشنایی با روش های رقیق سازی اسنشال اویل ها)

۴. آروماتراپی چه طور می تواند موثر باشد؟

آشنایی با حس بویایی و همچنین ساختار پوست و اسنشال اویل ها درک عمیقی به چگونگی تاثیر اسنشال اویل ها بر بدن ما می دهد. پایانه های حس بویایی به طور مستقیم با مرکز لیمبیک در مغز ما در ارتباط هستند. سیستم لیمبیک مسئول کنترل احساسات و خاطره های ماست  و همچنین با تاثیر بر هیپوتالاموس می تواند بر بسیاری از سیستم های کنترلی بدن مانند غدد درون ریز و اعصاب سمپاتیک و پارا سمپاتیک موثر باشد. به همین علت اسنشال اویل ها می توانند بر احساسات ما نظیر غم، شادی، خواب، آرامش و هیجانات ما به صورت مستقیم و بر فرایند هایی نظیر کنترل فشار خون، آزاد سازی هورمون ها، ضربان قلب و … به صورت غیر مستقیم موثر باشند. (چگونگی تاثیر اسنشال اویل ها بر سیستم های مغزی). همچنین اسنشال اویل ها به علت ساختار ویژه و بسیار ریزی که دارند، می توانند به راحتی از لایه های پوست عبور کرده و با خاصیت ضد باکتریایی وآنتی اکسیدانی قوی خود به حفظ سلامت پوست کمک کنند. (بیشتر بدانیم…اسنشال اویل ها و زیبایی)

۵. آروماتراپی چه مشکلاتی از ما را حل می کند؟

اسنشال اویل ها می توانند در هر جای زندگی ما وارد شوند و احساس بهتری برای ما ایجاد کنند. آروماتراپی در بهبود مشکلاتی نظیر بی خوابی، استرس، سرماخوردگی، آنفلوآنزا، عفونت های دستگاه تنفسی، آلرژی های تنفسی، سینوزیت، سر درد، میگرن، ریزش مو… و مشکلات پوستی نظیر اگزما، سوریازیس، جوش، چربی و خشکی بیش از حد، خارش، سوختگی، التهاب و … کمک کننده باشد. پیشنهاد می کنیم کتاب ۱۰۱ راه استفاده از اسنشال اویل ها را مطالعه کنید

۶. اسنشال اویل ها را با چه محصولاتی می توان مخلوط کرد؟

اسنشال اویل ها را می توان در تولید کلیه محصولات آرایشی، بهداشتی و مراقبت از پوست نظیر صابون، کرم، لوسیون، بالم، کره بدن، روغن ماساژ، شامپو، روغن، سرم، رژ لب و … استفاده کرد. اسنشال اویل ها در محصولات مورد استفاده در دور چشم استفاده نمی شوند. (بیشتر بدانیم…استفاده از اسنشال اویل ها در محصولات مراقبت از پوست)

۷. آیا در شمع سازی می توان از اسنشال اویل ها استفاده کرد؟

شمع های آروماتراپی از محصولات بسیار پر طرفدار در دنیا هستند، چرا که بر خلاف شمع های معمولی که حاوی پارافین و اسانس های شیمیایی هستند که سوختنشان برای بدن مضر است، حاوی موم های طبیعی نظیر سویا و عسل است و از طرفی با اسانس های طبیعی می توان در القای آرامش و محیطی عاشقانه بسیار موثر باشند. می توانید به میزان ۳ درصد از اسنشال اویل ها در ترکیب شمع خود استفاده کنید.

۸. آیا می توان در زمان بارداری و شیردهی از اسنشال اویل ها استفاده کرد؟

استفاده از اسنشال اویل ها در زمان بارداری می تواند به بهبود بسیاری از شرایط نظیر بی خوابی، درد، تهوع و استرس کمک کند. به غیر از اسنشال اویل های رازیانه، ریحان، مریم گلی، ترخون، اوکموس، کافور و انیسون، بقیه اسنشال اویل ها منعی در استفاده ندارند. اسنشال اویل هایی نظیر اسطخودوس، شمعدانی و بهارنارنج برای این دوران توصیه می شوند.

۹. آیا برای حیوانات خانگی می توان از اسنشال اویل ها استفاده کرد؟

حیوانات خانگی مخصوصا گربه ها به اسنشال اویل عکس العمل نشان می دهند. اسنشال اویل ها را بر روی پوست حیوانات نزنید و اگر متوجه عکس العملی در آن ها شدید، آن ها را از معرض اسنشال اویل ها دور کنید. (بیشتر بدانیم…آروماتراپی برای حیوانات)

۱۰. بهترین روغن های حامل کدامند؟

شما می توانید اسنشال اویل ها را با هر روغن طبیعی رقیق کنید ولی بهترین روغن های حامل جهت رقیق کردن اسنشال اویل ها، روغنی است که تا سر حد امکان سبک و زود جذب باشد. روغن هایی نظیر جوجوبا، نارگیل و بادام شیرین از بهترین انتخاب ها هستند.

۱۱. آیا می توان از آروماتراپی برای کودکان استفاده کرد؟

برای کودکان زیر ۵ سال بهتر است از اسنشال اویل ها به صورت موضعی استفاده نکنید بلکه به صورت استنشاقی و پخش کردن اسنشال اویل در هوای اطراف کودک استفاده کنید. اسطخودوس یکی از بهترین انتخاب ها برای بچه هاست. که می تواند جهت بهبود مشکلاتی نظیر بیش فعالی و بی خوابی بسیار کمک کننده باشد.

۱۲. آیا می توان از اسنشال اویل ها در مدیتیشن استفاده کرد؟

یکی از کاربردهای ویژه اسنشال اویل ها، استفاده از آن ها در مدیتیشن و تمرینات یوگاست. از آن جا که اسنشال اویل ها می توانند هم زمان بر ذهن و روح ما موثر باشند ، استفاده از اسنشال اویل ها جهت تمرکز، آرامش و به تعادل رساندن چاکراها بسیار مورد توجه است (بیشتر بدانیم…کاربرداسنشال اویل ها در مدیتیشن)

۱۳. تفاوت ابسولوت و اسنشال اویل چیست؟

تفاوت این دو نوع اسانس طبیعی، تنها در روش اسانس گیری آن هاست. به طوریکه اسنشال اویل ها معمولا به روش های تقطیر و پرس سرد اسانس گیری می شوند ولی ابسولوت ها به روش استفاده از حلال اسانس گیری می شوند و میزانی از ماده حلال ( معمولا هگزان) در مخلوط با اسانس باقی می ماند. ابسولوت ها معمولا عطر قوی تری دارند و برای عطرسازی مناسب ترند ولی اسنشال اویل ها خالص ترند.

۱۴. اسنشال اویل های لاوندور خالص هستند یا رقیق شده اند؟

اسنشال اویل های لاوندور کاملا خالص هستند و هیچ ماده افزودنی طبیعی و شیمیایی به آن ها اضافه نشده است.

۱۵. آیا می توان از اسنشال اویل ها به عنوان عطر شخصی استفاده کنیم؟

عطرسازی ترکیبی از علم و هنر است. برای شناخت نت های عطری و چگونگی ترکیب کردن اسنشال اویل ها جهت ساخت عطرهای حرفه ای باید دوره های تخصصی بگذرانید.ولی خیلی از افراد اسنشال اویل های تکی مانند یاس و یا اسمانتوس را به عنوان عطر شخصی می پسندند. این به سلیقه شما بستگی دارد. البته شرکت لاوندور برای راحتی کار دوست داران عطرسازی یک سری ترکیبات عطری با نت های همسان آماده کرده است که باید بر حسب سلیقه خود، آن ها را با هم ترکیب کنید.

۱۶. آیا می توان از اسنشال اویل ها به عنوان عطر محیط، سازمانی یا بازاریابی رایحه استفاده کنیم؟

بله، استفاده از عطرهای طبیعی به علت خواصی که روی احساسات ما دارند در دنیای امروز بسیار مورد توجه قرار گرفته است. که البته باید آگاهانه انتخاب شوند. برای استفاده از اسنشال اویل ها و یا عطرهای طبیعی به عنوان عطر سازمانی یا در بازاریابی، از کارشناسان ما مشاوره بگیرید.(لینک صفحه)

۱۷. چه طور از اسنشال اویل ها برای فشیال در سالن های زیبایی استفاده کنیم ؟

استفاده از اسنشال اویل ها در سالن های زیبایی نیاز به آموزش دارد. هرگز به طور خودسرانه از اسنشال اویل ها در کار فشیال خود استفاده نکنید. اگر تمایل دارید در این زمینه آموزش ببینید و از آن بهره ببرید حتما از کارشناسان ما مشاوره بگیرید(لینک صفحه)

ثبت و پیگیری سفارشات

از چه روش هایی می توانم سفارش خرید را ثبت کرد؟

بهترین روش، خرید از فروشگاه آنلاین لاوندور (همین سایت) می باشد. کافیست نام محصول را در نوار بالای سایت جستجو کرده و به سبد خرید اضافه کنید و هزینه سفارش را بصورت آنلاین (سامانه شاپرک) یا کارت به کارت پرداخت کنید. همچنین برای ثبت سفارش می توانید با واحد فروش به شماره ثابت ۹۱۰۱۰۹۲۳-۰۲۱ داخلی ۱ تماس بگیرید و پس از ثبت سفارش توسط کارشناس فروش و دریافت پیش فاکتور نسبت به پرداخت وجه بصورت کارت به کارت اقدام نمایید. علاوه براین کلیه شبکه های اجتماعی مانند ایستاگرام، تلگرام، واتساپ و … آماده دریافت سفارشات از مشتری می باشند.

چطور می توانم سفارش های قبلی را ببینم؟

پس از لاگین شدن در سایت، از بخش حساب کاربری (آیکن آدمک در نوار بالای سایت) می توانید سفارشات ثبت شده قبلی را مشاهده کنید. از همین بخش می توانید سفارشاتی که هنوز پرداخت نشده و توسط سایت تایید نشده اند را لغو کنید.

هزینه سفارش را به چه روش هایی می توان پرداخت کرد؟

پرداخت هزینه سفارش در مرحله تسویه حساب به روش آنلاین (از طریق درگاه اینترنتی) و کارت به کارت امکان پذیر است. برای جزئیات بیشتر صفحه شیوه های پرداخت را ببینید.

چطور می تونم آدرس پیش فرض رو تغییر بدم؟

آدرسی که در صفحه تکمیل سفارش وارد می کنید به عنوان آدرس پیش فرض برای سفارش بعدی ذخیره می شود. درصورتیکه می خواهید آدرس ذخیره شده را تغییر دهید، پس از لاگین شدن در سایت، از بخش حساب کاربری (آیکن آدمک در نوار بالای سایت) می توانید آدرس را مشاهده و ویرایش نمایید.

ارسال سفارش ها به چه روش هایی انجام می شود؟

بطور کلی سفارش ها از انبار مرکزی تهران از طریق پست پیشتاز به آدرس اعلام شده توسط مشتری ارسال می گردد. امکان ارسال فوری با پیک نیز صرفا برای مشتریان ساکن تهران وجود دارد. برای اطلاع از جزئیات هزینه و زمان روش های ارسال به صفحه روش های ارسال مراجعه نمایید.

چطور میتونم سفارشم رو پیگیری کنم؟

برای پیگیری سفارشات می توانید از طریق شبکه های اجتماعی و یا شماره ثابت ۹۱۰۱۰۹۲۳-۰۲۱ داخلی ۱ با کارشناس واحد فروش تماس گرفته و کد رهگیری پستی را دریافت کنید. سپس از طریق سامانه پست به آدرس tracking.post.ir از آخرین وضعیت مرسوله مطلع شوید.

در چه شرایطی می توانم محصولات را مرجوع کنم؟

محصولات لاوندور دارای ضمانت بازگشت ۱۰۰ درصد وجه می باشند. در صورت تست اولیه محصولات و عدم رضایت از محصول می توانید محصول را بدون قید و شرط به شرکت بازگردانید و وجه پرداختی را بطور کامل دریافت کنید. در مورد محصولات اسانسی مانند اسانس ها تک، ترکیبی و رایحه ها یک عدد تستر رایگان به همراه محصول ارسال می گردد. شما می توانید قبل از بازکردن پلمپ محصول اصلی با استفاده از تستر از کیفیت و بوی اسانس مطمئن شوید و در صورت عدم رضایت محصول اصلی را بصورت پلمپ شده برای ما ارسال کنید و وجه پرداختی را دریافت کنید.

آیا بعد از ثبت سفارش و پرداخت امکان تغییر در سفارش هست؟

تا زمانیکه سفارش شما ارسال نشده باشد می توانید سفارشتان به راحتی تغییر دهید. برای این منظور سریعا با واحد فروش به شماره ثابت ۹۱۰۱۰۹۲۳-۰۲۱ داخلی ۱ تماس بگیرید و هرگونه درخواستی برای تغییر سفارش دارید اعلام کنید. کارشناس فروش پس از اصلاح سفارش، مبلغ جدید فاکتور را به شما اعلام کرده و درمورد واریز وجه اضافه یا بازگردادن مابه التفاوت وجه شما را راهنمای خواهد کرد. اگر به هر دلیلی پس ار ارسال سفارش تصمیم به تغییر سفارشات داشتید می توانید قبل از بازکردن پلمب محصولات، با هماهنگی واحد فروش نسبت به عودت کالاهای مورد نظر اقدام نمایید و مابه التفاوت وجه پرداختی را دریافت نمایید.

آیا امکان لغو سفارش هست؟

تا زمانیکه هزینه سفارش را پرداخت نکرده باشید سفارش ارسال نخواهد شد و نیاز به لغو سفارش نیست. چناچنه پس از پرداخت و تکمیل سفارش تصمیم به لغو سفارش داشتید قبل از ارسال، سریعا با واحد فروش به شماره ثابت ۹۱۰۱۰۹۲۳-۰۲۱ داخلی ۱ تماس بگیرید و ضمن اعلام درخواست لغو سفارش وجه پرداختی را دریافت نمایید. در صورتیکه سفارش شما تحویل پست شده بود، در صورت تصمیم به لغو سفارش، ضمن هماهنگی با واحد فروش هنگام مراجعه مامور پست، سفارش را تحویل نگیرید تا بصورت اتوماتیک به انبار بازگردد. دراینصورت پس از رسیدن سفارش به انبار وجه سفارش به شما عودت می گردد.

چطور می توانم فاکتور سفارشم را دریافت کنم؟

فاکتور مربوط به هر سفارش در داخل جعبه سفارش قرار گرفته و به همراه سفارش ارسال می گردد. در صورتیکه نیاز به فاکتور با مهر دارید لازم است بعد از ثبت و پرداخت سفارش با واحد فروش و پیگیری سفارشات به شماره ثابت ۹۱۰۱۰۹۲۳-۰۲۱ داخلی ۱ تماس بگیرید و درخواست خود را اعلام نمایید. همچنین در صورت عدم تمایل به دریافت فاکتور (مثلا وقتی می خواهید محصولات لاوندور را به عنوان هدیه مستقیما برای فردی ارسال کنید) می توانید با تماس با واحد فروش و پیگیری سفارشات هماهنگی های لازم را برای عدم عدم قرار دادن فاکتور در بسته بندی انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید